Kalosze od kilku sezonów są jednym z najmodniejszych butów. Jest to bardzo ciekawe zjawisko, zwłaszcza, że na niegdyś nieszczególnie były one cenione. Uważano bowiem, że kalosze to zwyczajne obuwie chroniące nas przed deszczem i używane głównie do prac na świeżym powietrzu. Dzisiaj natomiast jest już zupełnie inaczej. Możemy śmiało pokusić się o stwierdzenie, że kalosze weszły na salony. (więcej…)
Które buty pasują do tego stroju? Szpilki czy koturny? A może jednak balerinki? Czy buty dobierać pod kolor torebki? Takie i podobne pytania zadaje sobie setki kobiet, na co dzień. Buty są w końcu tak samo ważnym elementem stylizacji jak bluzka czy sukienka, a wręcz doskonale dopełniają całość. Co więcej, buty mogą poprawić lub pogorszyć wygląd stroju, który wybrałyśmy. Dobieranie butów i torebki w podobnej kolorystyce wciąż jest aktualną zasadą, choć dopuszcza się eksperymentowanie z odcieniami. Ważne jest jednak, aby buty nie były tak samo strojne jak torebka – przesada nigdy nie jest dobra. (więcej…)
Buty są niezwykle ważną częścią ubioru. Idąc do sklepu i wybierając odpowiednie obuwie, powinniśmy kierować się nie tylko gustem i obecną modą, ale także – a może przede wszystkim – wygodą. Odpowiednio wyprofilowane buty będą zbawieniem dla naszych stóp. Te źle dobrane, nawet, jeśli wyglądają pięknie, mogą przynieść wiele złego. W butach, które wybieramy, powinniśmy móc swobodnie poruszać palcami, a do wnętrze musi napływać powietrze, aby stopa mogła oddychać. (więcej…)
Kiedy zaczynamy biegać, bardzo ważnym elementem naszego stroju są buty. Odgrywają one ogromną rolę podczas treningu, ponieważ mogą zarówno ułatwić, jak i utrudnić bieg. To nieprawda, że do biegania wystarczą jakiekolwiek, byleby wygodne buty. Odpowiednie obuwie jest podstawą. Nie mogą to być zwykłe trampki ani tenisówki, ponieważ bardzo szybko odczujemy dyskomfort, biegając w takich butach. (więcej…)
Lakiery do paznokci są nader często przyczyną zmian uczuleniowych, występujących nie tylko miejscowo na palcach, ale również, co jest rzeczą bardzo dziwną, na skórze całego ciała. Znany francuski kosmetolog twierdzi, że uczulenia na lakier do paznokci występują w ok. 170/0 wszystkich uczuleń na kosmetyki. W razie jakichkolwiek objawów uczulenia należy natychmiast zaprzestać stosowania lakieru, a w razie rozległych zmian – udać się do lekarza . . (więcej…)
Pod płytką gromadzą się grube warstwy rogowe. Wał jest wolny od zmian chorobowych. Zajęte mogą być paznokcie u rąk i nóg. Choroba ma przebieg przewlekły i jest zarażliwa. Leczenie jest trudne i musi pozostawać w ręku lekarza. (więcej…)
Szponowatość paznokci charakteryzuje się zniekształceniem i przerostem płytki pod wpływem różnych czynników zewnętrznych. Płytka jest zgrubiała, ma nieprawidłowy kształt i wzrasta w złym kierunku. Jest ona bardzo twarda i zakręcona w kształcie szponu. Przyczyną choroby są różne czynniki drażniące oraz zaburzenia nerwów i naczyń krwionośnych palców. Do czynników sprzyjających rozwojowi tej choroby należy zaliczyć starszy wiek, zaniedbywanie higieny, ucisk mechaniczny (obuwie) itp. (więcej…)
SWETEREK . Tył. Narzucić 99 oczek wełną grubszą i zrobić wypukłe paski (12 rzędów); potem przerobić 16 cm w punkciki i zgubić na podkrój pachy kolejno: 3, 2, 2 i 1 oczko. Gdy wysokość podkroju pachy będzie wynosić 7 cm, zacząć karczek w wypukłe paski, które należy przerabiać jeszcze przez 4 cm i zamknąć z obu boków na wyrobienie ramion 3 razy po 9 oczek; zamknąć pozostałe 29 oczek. Prawy przód. (więcej…)
BOLERKO . Materiał: 6 dkg wełny niebieskiej, trochę białej angory; druty nr 21/2. 1 szklany guzik. Ściegi – takie same jak przy sukience. Sposób wykonania Tył. (więcej…)
SPODENKI. Materiał: 25 dkg wełny popielatej, druty nr 21, gumka do wciągania. Ścieg pończoszniczy – 1 rząd oczka prawe; 2 rząd oczka lewe. próbka- 13 oczek ściegiem pończoszniczym 4 cm. Sposób wykonania Zrobić 2 symetryczne części. (więcej…)