Jednym z najistotniejszych elementów stroju są buty. Dlatego też, przykładamy do nich bardzo dużą uwagę. Tak naprawdę to one podkreślają nasz strój, sprawiają, że całość się ze sobą idealnie komponuje. Jednakże czy naprawdę jesteśmy w stanie znaleźć obuwie odpowie do każdej sukienki? Sklepów jest cała masa, mało tego, możemy zawsze czegoś ciekawego poszukać dla siebie w Internecie. Pytanie tylko, czego w rzeczywistości szukamy. (więcej…)
Mokasyny to obuwie niezwykle specyficzne. Tak naprawdę swoją historią sięgają one daleko wstecz. Mokasyny były noszone bardzo dawno temu, jednakże mają do siebie to, że co jakiś czas wracają. Zresztą tak jest ze wszystkim tym, co wiąże się z modą. Mokasyny są cenionym obuwiem zarówno ze strony mężczyzn, jak tez kobiet. (więcej…)
Historia obuwia jest niezwykle ciekawa i sięga daleko wstecz. Najprawdopodobniej pierwsze obuwie znaleziono na zamrożonym lodowcu praczłowieku. Źródła mówią, że żył on około 3300 roku p.n.e.. Może naprawdę ciężko w to uwierzyć, że już wtedy ktoś wymyślił coś takiego jak obuwie. Ponoć praczłowiek nosił nieprzemakalne buty, które były zrobione z jeleniej skóry na niedźwiedziej podeszwie. (więcej…)
Pomimo tego, że dzisiaj obuwie na wysokim obcasie kojarzy się głównie z atrakcyjnymi kobietami, to jednak nie zawsze tak było. Niegdyś jednak było zupełnie inaczej. I tak, na Bliskim Wschodzie nosili je jeźdźcy, kluczowi wojownicy w armii imperium perskiego. Fakty te są potwierdzone przez historyków, którzy są zdania, że tego typu buty, a dokładniej obcasy pomagały w utrzymaniu równowagi przy strzelaniu z łuku w trakcie jazdy konno. Dodatkowo buty z podwyższeniami znacznie lepiej utrzymywały się w strzemionach, nie ślizgały się na nich. (więcej…)
Dzisiaj buty na obcasie noszone są wyłącznie przez kobiety. Nie ma się co dziwić, w końcu współcześnie jest to typowy symbol kobiecości oraz atrakcyjności. Niegdyś, na samym początku tego typu obuwie było noszone przez mężczyzn. Wszystko zaczęło się od wojowników piechoty konnej, z czasem jednak na normalne warstwy społeczne również to przechodziło. Uważano nawet, że im wyższy obcas, tym ważniejszy jest jego właściciel. (więcej…)
Branża obuwnicza, podobnie jak każda inna, stara się nadążać nieustannie za zmieniającą się modą. Jako dowód wystarczy tutaj przytoczyć fakt, że panowie wysokie obcasy, przestali nosić dopiero w czasach rewolucji francuskiej. Wówczas definitywnie zostały one wykluczone. Jeszcze w średniowiecznej Europie noszono jeszcze inne obuwia, czyli trzewiki, półbuty i pantofle. Z czasem zaczęto stosować przeróżne elementy ozdobne, choćby takie jak cholewki, okucia ze złota lub srebra. (więcej…)
Przed włożeniem należy do rękawiczek wsypać nieco talku i dopiero ostrożnie je nakładać. Również zdejmować trzeba bardzo wolno, ze zwróceniem uwagi na to, ażeby ich nie rozedrzeć. W rękawiczkach gumowych można nie tylko zmywać i przygotowywać pożywienie, ale również prać, co jest szczególnie ważne z uwagi na to, że środki do prania bardzo niszczą skórę i paznokcie. Po zakończeniu pracy należy ręce dokładnie umyć w ciepłej wodzie, a po wytarciu natłuścić odżywczym kremem, ewentualńie wykonać lekką gimnastykę i masaż dłoni i palców. Niektórzy ludzie nie mogą nosić rękawiczek gumowych ze względów uczuleniowych. (więcej…)
W tym przypadku paznokcie mają poprzeczne bruzdy, czasem dość głębokie, kolor ich jest zmieniony, zwykle szary, brak im przejrzystości i połysku. Podobne zmiany mogą być następstwem stosowania lakieru, a częściej jeszcze acetonu lub zmywacza. Oprócz wymienionych wyżej zmian, obserwuje się wówczas złuszczenie i łamliwość I płytki. Uszkodzenia po lakierach nie występują zwykle od razu, a dopiero. po pewnym czasie stosowania lakieru. (więcej…)
Założenie naszywamy na załamanie worka kieszeniowego i podwijamy go pod spód. Z kolei odstębnowujemy otwór kieszeniowy, składamy na pół worek kieszeniowy i zszywamy go szwem podwójnym. Dolny koniec otworu kieszeniowego przeszywamy kilkoma poprzecznymi ściegami. Kieszenie tylne wykonujemy przeważnie z patkami. Kieszenie tylne w spodniach różnią się od zwykłych kieszeni z patką jedynie zapięciem, które w tym przypadku znajduje się pod patką. (więcej…)
Nigdy nie należy wprasowywać nitek fastrygi. Przed usunięciem fastrygi można tylko lekko przeprasować odzież, pozostawiając zaprasowanie poszczególnych części no potem, gdy już nitki fastrygi zostaną usunięte. W niektórych tkaninach wprasowanie nitki fastrygi pozostawiają ślady nie dojące się potem usunąć, f. Szwy należy prasować no krawędzi deski do prasowania lub rękawnika. Dotyczy to zwłaszcza szwów w tkaninach cienkich i delikatnych, przy których brzegi szwów mogą odcisnąć się po przeprasowaniu na wierzchu. (więcej…)